taksms
11 آذر 1401 - 00:44

مومنی: در این یک سال میدان کم ندیدم؛ الان وقت نتیجه گرفتن است/ مشکلم با تیم هوتن حل شد

عضو تیم اعزامی به جام جهانی آمریکا تأکید کرد در یک سال اخیر در چندین میدان بین‌المللی محک خورده و حالا دیگر وقت نتیجه گرفتن اوست.

رضا مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد میزان آمادگی‌اش برای شرکت در جام جهانی 2022 اظهار داشت: از نظر بدنی خوبم، از نظر روحی هم عالی هستم.

آزادکار جوان کشتی ایران در مورد اینکه تیم هوتن از او به دلیل امتناع از حضور در مسابقه رده‌بندی لیگ برتر به کمیته انضباطی فدراسیون کشتی شکایت کرده بود، گفت: یک مقدار آسیب دیده بودم، ضمن اینکه اسمم برای حضور در جام جهانی رد شده بود. خوشبختانه با باشگاه هوتن صحبت کردم و موضوع حل شد.

وی که در یک سال اخیر در مسابقات متعددی شرکت کرده و اکنون تنها نماینده 57 کیلوگرم کشتی آزاد در جام جهانی است، در این باره تصریح کرد: این یک فرصت خوب برای من است که سعی می‌کنم به خوبی از آن استفاده کرده و همه حریفانم را ببرم. به این شکل یک استارت خوب برای ورود به چرخه و شرکت در مسابقات قهرمان کشوری خواهم داشت. در صورت اولی در مسابقات کشوری، می‌توانم مجوز حضور در مسابقات آسیایی بزرگسالان را بگیرم و مدال طلای آسیا هم کارم را در چرخه هموارتر خواهد کرد.

مومنی که در مسابقات لیگ برتر موفق به شکست احمد جوان مدعی تیم ملی شده بود، ادامه داد: از سال گذشته تا امسال، ابتدا در جام بلغارستان کشتی گرفتم که چون اولین تورنمنتم بود، آنجا روی سکو نرفتم. بعد از آن به مسابقات آسیایی بزرگسالان در اولانباتور اعزام شدم که به دلیل بیماری، مغلوب حریفی مغول شدم. در مسابقات آسیایی جوانان مدال نقره گرفتم و در بازی‌های آسیایی مغلوب حریف تاجیکستانی شدم. در رقابت‌های دانشجویان جهان در ترکیه طلا گرفتم و حالا هم قرار است در جام جهانی کشتی بگیرم.

این کشتی‌گیر 20 ساله مازندرانی تأکید کرد: حالا دیگر دوره جوانانم تمام شده است و در رده بزرگسالان کشتی می‌گیرم. در این مدت هم کم میدان ندیدم و دیگر وقت نتیجه گرفتن است.

وی که شرایط وزنی‌اش را برای ادامه کار در 57 کیلوگرم مساعد می‌داند، در خاتمه گفت: جام جهانی که به هر شکلی تمام شود، همه بچه‌ها در اختیار خودشان هستند و تمرینات‌مان برای حضور در مسابقات قهرمان کشوری دنبال می‌شود. امیدوارم که بتوانم بهترین عملکرد را در کشتی‌های پیش رو داشته باشم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 892327